Home staging czyli profesjonalne przygotowanie nieruchomości do szybkiej i zyskownej sprzedaży/wynajmu

To taki sposób aranżacji wnętrz, który tworzy wizerunek nieruchomości podkreślający jej mocne strony  i w związku z tym powoduje większe zainteresowanie nią naszych potencjalnych  kupujących lub najemców a w rezultacie powoduje, że nieruchomości są sprzedawane lub wynajmowane szybciej i za wyższą cenę.

Co oznacza  home staging w praktyce? To zależy od stanu nieruchomości, budżetu, przeznaczenia  i jeszcze kilku innych czynników. Może on wiązać się z remontem nieruchomości lub solidnym odświeżeniem a czasem wystarczy samo sprzątanie, przemeblowanie lub tylko końcowa stylizacja wnętrza.

Korzyści z home stagingu

Szybciej sprzedasz lub wynajmiesz – home staging powoduje skrócenie czasu oczekiwania na kupca lub najemcę nawet o połowę

Uzyskasz wyższą cenę sprzedaży lub większy czynsz najmu – średnio o kilkanaście %

Home staging to inwestycja w proces sprzedaży lub wynajmu a nie w samo mieszkanie

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, jak szybko sprzedać mieszkanie albo dom lub  jak dobrze wynająć mieszkanie, to nasza usługa jest odpowiedzią. Realizujemy home staging w Szczecinie, Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie, Pobierowie,  Mrzeżynie, Kołobrzegu i w wielu innych zachodniopomorskich miejscowościach.

Ile kosztuje home staging?

Niestety nie ma prostej i jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bo tak naprawdę zależy to od wielu czynników, a każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Jednak głównym celem naszego działania jest zysk inwestora/właściciela nieruchomości.

Statystyki zakładają, że koszt home stagingu  nieruchomości na sprzedaż to zwykle ok. 2 % wartości nieruchomości. To niska kwota w porównaniu do obniżki ceny, którą często się stosuje, gdy jest małe zainteresowanie ofertą sprzedaży lub wynajmu.

Co składa się na koszt home stagingu?

Na całkowity koszt przygotowania nieruchomości składają się:

materiały i usługi wykorzystane w home stagingu

usługa home stagingu

  • prace remontowe (renowacyjne) i materiały do tego wykorzystane,
  • sprzątanie,
  • wywóz zbędnych mebli itp., 
  • dekoracje (zakup lub wypożyczenie),
  • meble,
  • fotograf

cena zależy od zakresu usługi:

  • konsultacja (najtańsza opcja), podczas której dostaniesz wytyczne do samodzielnego wykonania home stagingu
  • dzielimy się pracami, by zoptymalizować Twoje wydatki,
  • sami przeprowadzamy kompleksowy home staging

Zawsze staramy się ograniczyć wydatki, w związku z tym najpierw oceniamy, czy dana inwestycja się opłaci, czy konkretny wydatek przyniesie większą korzyść. I  oczywiście w miarę możliwości wykorzystujemy zastane w nieruchomości meble czy dodatki.